Stalowa Wola > Centrum Powiadamiania Ratunkowego z mapą...

  Stalowa Wola > Centrum Powiadamiania Ratunkowego z mapą cyfrową

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Powiatowe Centrum Powiadamiania Ratunkowego, zlokalizowane w Komendzie Straży Pożarnej w Stalowej Woli, otrzyma super nowoczesny sprzęt i programy komputerowe. Projekt, wsparty przez Unię, ułatwi niesienie pomocy.
  Wartość projektu wynosi 372,3 tysięcy złotych, z czego powiat pokryje jedną czwartą tej sumy, a resztę da Unia. Sprzęt ułatwi koordynację działań ratowniczych prowadzonych przez kilka służb w jednym czasie i miejscu zgodnie z procedurami i rozwiązaniami przyjętymi w planach ratowniczych powiatu. Prace przy unowocześnieniu rozpoczną się jeszcze w grudniu, a zakończą w lutym przyszłego roku.

  W skład Centrum Powiadamiania Ratunkowego wchodzą Komenda Straży Pożarnej i część Oddziału Ratunkowego szpitala. Unowocześnienie polegać będzie na zainstalowanie systemów komputerowych, systemów alarmowania, kupnie sprzętu łączności bezprzewodowej. Najbardziej widowiskowym elementem będzie mapa cyfrowa, na której dyspozytorzy będą widzieć obiekty, gdzie odbywa się akcja.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo