Stalowa Wola > Miasto będzie gospodarzem międzynarodowej...

  Stalowa Wola > Miasto będzie gospodarzem międzynarodowej konferencji

  ZS

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Do Stalowej Woli zjadą w przyszłym roku goście z kilku krajów świata, na międzynarodową konferencję, której celem będzie podnoszenie świadomości o znaczeniu kultury. To efekt członkowstwa miasta w Europejskiej Platformie Nowych Miast.

  Właśnie z holenderskiego Zoetermeer, mieście wchodzącym w skład Hagi, wrócił Bartosz Kopyto, rzecznik prasowy prezydenta Stalowej Woli. Podczas zorganizowanej tam konferencji mówiono o tym, jak kultura może sobie radzić ze współczesnymi wyzwaniami cywilizacyjnymi.

  - W Stalowej Woli, jeśli chodzi o upowszechnienie kultury, mamy wiele do zrobienia. Z jednej strony mamy się czym pochwalić, ale z drugiej strony nie wykorzystujemy szans by to robić.
  Tymczasem wielu młodych pasjonatów tańca, śpiewu, czy malarstwa skorzystałoby na kontaktach z partnerami na Zachodzie. By te kontakty uruchomić potrzebna jest pomoc wyspecjalizowanych instytucji międzynarodowych, do których jest przecież dostęp poprzez Internet - powiedział Bartosz Kopyto.

  Pierwsza konferencja związana z podniesieniem znaczenie kultury odbyła się we wrześniu w Barcelonie i była poświęcona przeciwdziałaniu konfliktom. - W Barcelonie jednym z omawianych przykładów dobrych praktyk w tej dziedzinie była współpraca Stalowej Woli ze Lwowem - wspomniał rzecznik prezydenta.
  Tematem trzeciej międzynarodowej konferencji, zorganizowanej tym razem w Stalowej Woli, będzie ocena jak lokalne dziedzictwo kulturowe wpływa na rozwój miast i regionów. W naszym regionie pojawią się nie tylko Europejczycy, ale także egzotyczni goście.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo