Sport > Krzysztof Żyłka z Integracyjnego Klubu Sportowego...

  Sport > Krzysztof Żyłka z Integracyjnego Klubu Sportowego Tarnobrzeg zagra w Chicago

  PISZ

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  W ostatnim tygodniu tego roku, w Chicago, rozegrany zostanie U.S. Paralympics Open, międzynarodowy turniej w tenisie stołowym niepełnosprawnych ruchowo, w którym wystąpi 140 zawodników i zawodniczek z całego świata.
  W tym gronie będzie zawodnik Integracyjnego Klubu Sportowego Tarnobrzeg Krzysztof Żyłka.

  Będzie to drugi w tym roku turniej międzynarodowy, w którym będzie uczestniczył tarnobrzeżanin. Wcześniej brał on udział w międzynarodowym turnieju Polish Open, który rozegrany został w Cetniewie. W zawodach tych Krzysiek w kat. wózki wystąpił w turnieju OPEN, w grach indywidualnych oraz deblu w parze z Gkikasem Athanasiosem zawodnikiem z Grecji. W turnieju indywidualnym awansował do najlepszej "ósemki", zdobywając pierwsze swoje punkty w rankingu międzynarodowym.

  Podczas tegorocznych Indywidualnych Mistrzostwach Polski Niepełnosprawnych w tenisie stołowym, które rozegrane zostały w Radomiu, Żyłka wywalczył złoty medal w turnieju par mieszanych, grając w parze z Emilką Kotarską oraz srebrny medal w deblu, mając za partnera swego klubowego kolegę Macieja Nalepkę. Ponadto Żyłka, podczas międzynarodowego turnieju w Puławach, zdobył pierwsze miejsca w kategorii paraplegia mężczyzn, natomiast w turnieju TOP 8, który rozegrany został w Tarnobrzegu uplasował się na czwartym miejscu. Teraz przed tarnobrzeżaninem najważniejszy start nie tylko w tym roku, ale w całej jego karierze sportowej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo