Mielec > Złodzieje przygotowują się do świąt

  Mielec > Złodzieje przygotowują się do świąt

  ada

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Niewielu spodziewa się, że złodziejem może być dziecko a "znajomy sąsiadki" to pospolity oszust. Policja apeluje, by w okresie przedświątecznym uważnie przeczytać przygotowaną przez nich informację.
  Gdzie trzeba wzmóc czujność? Na bazarach, w sklepach, centrach handlowych, autobusach, ale także we własnym domu.

  Powinniśmy zostać zaalarmowani m.in. tłumem, który powstał wokół nas w ciągu kilku sekund. Najczęściej jest on sztuczny, wyreżyserowany przez kieszonkowców. Nawet, jeśli w pobliżu widać tylko sympatyczne dziecko, to i tak nie ma sensu tracić czujności. Kieszonkowcy chętnie wykorzystują do drobnych kradzieży niewinnie wyglądających nieletnich.

  Na wypadek, gdybyśmy złodzieja nie wypatrzyli, trzeba zadbać o to, by zabrał jak najmniej. Ważne jest, by nie chować większej ilości gotówki w jednym miejscu a na zakupy brać tylko tyle pieniędzy, ile rzeczywiście potrzebujemy. Policja przestrzega również, żeby nie trzymać w tylnych kieszeniach ważnych dokumentów czy cennych przedmiotów.

  Mielec dotknęła również inna plaga - złodziei, którzy opukają do drzwi mieszkańców z przekonującą historyjką. Mieszkaniec ul. Kusocińskiego zaprosił do domu kobiety "z rodziny sąsiadki". Stracił około 2,5 tys. zł. - Tego typy przykładów można by podać bez liku. Nie pomagają nasze apele o nie wpuszczanie obcych osób do domu, choćby podawały się za dalszą rodzinę, dawnych znajomych czy przyjaciół wnuka - zauważa asp. szt. Wiesław Kluk z KPP Mielec. - Bardzo ważne jest, by ci, którzy czytają czy słyszą takie policyjne apele, przekazali rady zwłaszcza swoim starszym bliskim. Trzeba uczulić ich na sprytnych oszustów, którzy w okresie przedświątecznym pracują wyjątkowo intensywnie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo