Stalowa Wola > Kuszenie hutników przez Złomex

  Stalowa Wola > Kuszenie hutników przez Złomex

  Zdzisław SUROWANIEC

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Złomrex, który w ubiegłym roku kupił od Huty Stalowa Wola spółki metalurgiczne, rozważa możliwość budowy w mieście supernowoczesnej huty. Wczoraj prezes Złomrexu Przemysław Sztuczkowski spotkał się z prezydentem Andrzejem Szlęzakiem.

  - Rozmowy są prowadzone cały czas. Są osoby przez nas wytypowane do tego projektu. Nie tylko tutaj, ale i na Górnym Śląsku, także koło Częstochowy - powiedział prezes Sztuczkowski. Inwestycja ma wartość około 700 milionów złotych.

  - Macie tutaj prezydenta, który jest bardzo zaangażowany w przyciąganiu inwestorów. Jego zapowiedzi i obietnice są dla inwestorów dużym magnesem. Ale są warunki konkurencji i musimy szukać także innych lokalizacji - zastrzegł prezes Sztuczkowski.

  O dotychczasowej inwestycji, jaką było kupno od Huty Stalowa Wola stalowni i walcowni i utworzenie Huty Stali Jakościowych powiedział: - Zainwestowaliśmy dużo pieniędzy w kupno, ale te inwestycje są prowadzone z dużym rozmachem. Chcemy tę hutę mocno unowocześnić. Kolejne inwestycje będą na walcowni kalibrowej.

  Dzięki zakupowi pieca hartowniczego już udało się opanować produkcję blachy pancernej. - To świadczy o wysokiej kulturze pracy, o kadrze - ocenił prezes. Kolejnym hitem rynkowym będzie blacha o podwyższonej ścieralności. Huta jest także gotowa do produkcji stali odzyskowej i jest drugim zakładem w Polsce, która ma ten rodzaj stali w ofercie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo