Tarnobrzeg > TOORA do likwidacji

  Tarnobrzeg > TOORA do likwidacji

  Marcin RADZIMOWSKI

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu utrzymał przedwczoraj w mocy postawienie "rejonówki" o postawieniu w stan likwidacji firmy TOORA Poland z Niska. Oddalono tym samym zażalenia szefostwa tej spółki oraz jednego z wierzycieli. Wyznaczony syndyk masy upadłościowej już szuka kupca na majątek zadłużonej firmy.

  - Sąd Okręgowy ocenił, że decyzja Sądu Rejonowego była słuszna. Zadłużona firma nie będzie w stanie wywiązać się ze zobowiązań wobec wierzycieli - wyjaśnia sędzia Józef Dyl, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu.

  Przypomnijmy, sąd wyznaczył sędziego komisarza oraz powołał syndyka masy upadłościowej, który będzie szukał chętnych na zakup majątku firmy. Jeden z pomysłów zakłada wewnętrzny podział firmy na trzy części i dopiero sprzedaż, być może wtedy łatwiej będzie można znaleźć nabywców.

  Syndyk podjął decyzję o tym, aby produkcja w niżańskiej Toorze była prowadzona, w ten sposób zakład będzie atrakcyjniejszy dla potencjalnych kupców.
  Poza tym zarabiając firma będzie mogła stopniowo regulować zobowiązania wobec wierzycieli. Póki co więc o utratę pracy zatrudnieni w Toorze nie mają się co obawiać. Nie wiadomo jednak, czy sytuacja nie zmieni się za miesiąc, czy pół roku.

  - Prowadzone postępowanie likwidacyjne nie wyklucza powrotu za jakiś czas do postępowania układowego - dodaje sędzia Dyl. - Rolą syndyka przy ewentualnej sprzedaży będzie też zabezpieczenie interesów załogi.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo