Region > Zgoda w sejmiku

  Region > Zgoda w sejmiku

  /ra/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Radni opozycji i koalicji dzielą się opłatkiem.

  Radni opozycji i koalicji dzielą się opłatkiem. ©R. Adamski

  Radni opozycji i koalicji dzielą się opłatkiem.

  Radni opozycji i koalicji dzielą się opłatkiem. ©R. Adamski


  Tym razem sesja sejmiku województwa podkarpackiego odbyła się od początku do końca. Radni nie wyszli z obrad. Podjęto kilka uchwał dotyczących budżetu, obsadzono wakaty.

  Przewodniczącym komisji budżetu i finansów został Lucjan Kuźniar (Polskie Stronnictwo Ludowe), a Maciej Lewicki z Platformy Obywatelskiej przewodniczącym komisji zdrowia.

  Wiceprzewodniczącą sejmiku została Teresa Kubas-Hul z Platformy Obywatelskiej. Do niedawna mówiono o niej, jako o kandydacie na I wiceministra rozwoju regionalnego. W tym tygodniu jednak został powołany zastępca ministra.

  Trzej nowi radni weszli w skład sejmiku - Wojciech Buczak, Józef Gudyka, i Marek Czarniecki. Każdy z nich został dokooptowały o jednej lub dwóch komisji. Nie wiadomo jeszcze, kto zastąpi w sejmiku posła Leszka Deptułę. W tej sprawie musi wypowiedzieć się komisarz wyborczy, gdyż następny kandydat na liście jest burmistrzem (Marek Śliwiński ze Strzyżowa) i nie jest zainteresowany zasiadaniem w sejmiku.

  Po obradach, radni podzielili się opłatkiem.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo