Region > Na Podkarpaciu powstaną nowe Zakładu Aktywności...

  Region > Na Podkarpaciu powstaną nowe Zakładu Aktywności Zawodowej

  /Ra/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  A w całej Polsce działa czterdzieści zakładów aktywności zawodowej, w województwie podkarpackim dwa- w Rymanowie i w Nowej Sarzynie. Pracuje w nich kilkadziesiąt osób. Zajmują się wikliniarstwem, produkcją spożywczą. W najbliższych dniach powstaną jeszcze cztery nowe ZAZ-y. Łącznie w ten sposób zatrudnionych zostanie ponad 200 inwalidów.

  Zakład w Maliniu (gm Tuszów Narodowy, w powiecie mieleckim) będzie zajmował się poligrafią.
  Zakład z Woli Dalszej pod Łańcutem będzie zajmował się gastronomią (m.in. produkcją pierogów) z Jarosławia także gastronomią i sprzątaniem, a z Woli Rafałowskiej (pow. rzeszowski) drukami niskonakładowymi i grafiką komputerową.

  Zakłady dają inwalidom szansę na usamodzielnienie się, zarobienie własnych pieniędzy. Ale też na wyjście z czterech ścian własnego mieszkania.
  - Nie boimy się, że powstające placówki będą nierentowne - mówi Mariola Zajdel-Ostrowska, dyrektor Regionalnego Centrum Pomocy Społecznej. - Myślimy nawet, że będą przynosić zysk.  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo