Sport > Mmistrzynie polski zapowiadają walkę

  Sport > Mmistrzynie polski zapowiadają walkę

  PISZ

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  Od mocnego uderzenia rozpoczną 2008 rok tenisistki stołowe Wisanu-Forbet Tarnobrzeg. Już 6 stycznia stoczą wyjazdowe ćwierćfinałowe spotkanie Pucharu ETTU z drużyną 3B Tischtenis e.V. Berlin.

  "Akcja Berlin" rozpoczęła się w drugim dniu świąt Bożego Narodzenia, kiedy to zawodniczki 16-krotnych mistrzyń Polski wznowiły treningi. Odbywać się one będą codziennie, czasu na świętowanie nie ma. Po świętach wróciły już Kinga Stefańska, Czeszka Hana Bartoszova oraz Słowaczka Eva Odorova.
  Li Qian oraz Zhao Xiao cały czas przebywały w Tarnobrzegu. Faworytem meczu Pucharu Europejskiej Unii Tenisa Stołowego będzie drużyna z Berlina, ale wbrew pozorom nasz zespół wcale nie stoi na straconej pozycji.
  - Łatwo Niemki z nami nie będą miały. Li Qian jest w formie, liczę też na dobrą grę "Bobasa" (Zhao Xiao - przyp. PISZ), także pozostałe dziewczyny ostro trenują - mówi szkoleniowiec mistrzyń Polski Zbigniew Nęcek.

  O sile drużyny z Berlina decydują: reprezentantka Hongkongu Song Ag Sim, Chinka Bao Di, Białorusinka Weronika Pawłowicz. W zespole tym grają jeszcze także: Rumunka Julia Necula, Niemka Tonia Hain Hofmann i silna Rosjanka Irina Palina.
  Nasz zespół trenował będzie w Tarnobrzegu do 2 stycznia. Dzień później wyjedzie do ośrodka olimpijskiego w Drzonkowie k. Zielonej Góry i tak przebywał będzie do 5 stycznia, w ciszy koncentrując się do meczu. Wyjazd do Berlina przewidziany jest na południe 5 stycznia, w tym też dniu nasz zespół zapozna się z halą, w której rozegrany zostanie mecz, przeprowadzając w niej trening.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo