Stalowa Wola > Bezpłatna rehabilitacja na krytym basenie

  Stalowa Wola > Bezpłatna rehabilitacja na krytym basenie

  ZS

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Rozbudowany i zmodernizowany kryty basen w Stalowej Woli stał się także miejscem bezpłatnej rehabilitacji dzieci i młodzieży z wadami postawy. Miasto przeznaczyło na to w tym roku 20 tysięcy złotych.

  Prezydent Andrzej Szlęzak bardzo zdecydowanie orędował za rozbudową krytego basenu. To kosztowna inwestycja dla miasta, a Stalowa Wola dostała na nią stosunkowo niewielkie wsparcie z zewnątrz. Koszty rozbudowy basenu obciążyły więc finanse miasta kwotą ponad 4 milionów złotych, o co miała do prezydenta pretensje część radnych.

  Jak jednak tłumaczy prezydent, z basenu korzysta olbrzymia liczba mieszkańców.
  Obiekt jest czynny od rana do późnej nocy. Poza tym ma do spełnienia ważne cele. Prezydent chce, aby odbywała się tu bezpłatna nauka pływania dla dzieci. - To bardzo sprzyja ich rozwojowi fizycznemu - stwierdził.

  Rehabilitacja dzieci i młodzieży z wadami postawy należy do zadań powiatu. Miasto przekazało więc powiatowi 20 tysięcy złotych na ćwiczenia dzieci na basenie. Ponadto miasto dało powiatowi 130 tysięcy złotych na dofinansowanie pobytu dzieci niepełnosprawnych w ośrodku Szansa, 100 tysięcy złotych na remont Domu Dziecka, 17 tysięcy złotych na rehabilitację osób z osteoporozą, 10 tysięcy złotych na świetlicę dla dzieci niepełnosprawnych, 12 tysięcy złotych na punkt konsultacyjny dla dzieci i młodzieży z autyzmem, 7 tysięcy złotych na kurs języka migowego i 9 tysięcy złotych na rehabilitację osób niewidomych.

  Miasto dofinansowało także straż pożarną kwotą 300 tysięcy złotych na zakup drabiny pożarniczej do 40 metrów. W sumie z miejskiej kasy poszło na wydatki powiatowe ponad 634 tysiące złotych bezzwrotnej pomocy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo