Region > Pacjenci mogą liczyć na poradę w swoich...

  Region > Pacjenci mogą liczyć na poradę w swoich przychodniach

  Kat

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  Lekarze rodzinni z naszego regionu, zrzeszeni w Porozumieniu Zielonogórskim, nie złożyli dotychczas umów na świadczenie usług medycznych w nowym roku. Twierdzą, że Narodowy Fundusz Zdrowia wymaga od nich między innymi zakupu systemów informatycznych, na które ich nie stać.

  Kierownicy poradni oraz lekarze rodzinni, pracujący na podstawie indywidualnych umów, tłumaczą, że kontrakty są przygotowane, lecz ich złożenie do Narodowego Funduszu Zdrowia uzależniają od wyniku negocjacji, jakie w ich imieniu prowadzi Zarząd Porozumienia Zielonogórskiego z dyrekcją Narodowego Funduszu Zdrowia w Warszawie.

  - Czekamy na wyniki warszawskich negocjacji - mówi Witold Kłoda, reprezentujący interesy lekarzy rodzinnych z terenu powiatu tarnobrzeskiego i Tarnobrzega. - Liczymy na to, że rozmowy zakończą się w najbliższych dniach. Jednocześnie zapewniam pacjentów, że mimo braku umów na nowy rok kalendarzowy, wszyscy pacjenci mogą liczyć na naszą pomoc.

  Czytaj więcej jutro w Echu

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo