Mielec > Coraz więcej chętnych do inwestowania w Mieleckim...

  Mielec > Coraz więcej chętnych do inwestowania w Mieleckim Parku Przemysłowym

  AD

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  Mielczanie mogą się spodziewać, że już wkrótce w ich mieście pojawią się kolejne tereny z zakładami przemysłowymi.
  Właśnie zgłosił się inwestor, który chce kupić dwa hektary w jeszcze pustym parku przemysłowym na obrzeżach Mielca, między osiedlem Wojsław a osiedlem Rzochów.

  W Mielcu działa Specjalna Strefa Ekonomiczna. Niedawno powstał też prawie stuhektarowy park przemysłowy, czyli teren z pełną infrastrukturą, przygotowany na przyjmowanie inwestorów.
  Park podzielony jest na dwie części: jedna znajduje się na dużym fragmencie terenu do niedawna należącym do lotniska, druga na gminnych terenach do tej pory niezagospodarowanych między osiedlem Wojsław i Rzochów.

  Na inwestowanie w pierwszej części parku zdecydowały się już cztery duże firmy i kilka małych. Wśród nich jest mielecka firma Tarapaty, Leopard Automobile - produkujący ekskluzywne samochody, a także firma Aero, która przeniosła się do Mielca z Krosna i obecnie produkuje w naszym mieście awionetki dla Amerykanów.

  Na budowanie hal produkcyjnych w drugiej części do tej pory chętnych nie było. Niedawno zgłosił się jeden. - Jest to firma, która już działa w naszej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, ale ma swoją siedzibę w wydzierżawionej hali. Chce rozwijać produkcję i budować własne hale. Dlatego wyraziła zamiar kupienia dwóch hektarów - informuje prezydent Mielca Janusz Chodorowski.

  Ten teren zgodnie z procedurami zostanie jednak wystawiony do sprzedaży w przetargu. Radni miejscy już przegłosowali odpowiednią uchwałę w tej sprawie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo