Tarnobrzeg > Radni powiatowi uchwalili budżet

  Tarnobrzeg > Radni powiatowi uchwalili budżet

  /KaT/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  W tym roku dochody powiatu wyniosą 26 milionów 784 tysiące złotych. Wydatki zaplanowano na 28 milionów 84 tysiące złotych. - Różnica między wydatkami a dochodami zostanie przeznaczona na zadania związane z realizacją wniosków unijnych - tłumaczy Jacek Hynowski, tarnobrzeski wicestarosta. - Jeśli udałoby się nam zrealizować te zadania, to deficyt w kwocie 1 miliona 300 tysięcy złotych pokryjemy kredytem.

  Najwięcej pieniędzy w tym roku, starostwo planuje przeznaczyć remonty dróg, modernizację Centrum Kształcenia Praktycznego w Gorzycach, które będzie szkoliło fachowców na potrzeby Doliny Lotniczej oraz inwestycje wynikające z planu długoletniego, który obowiązuje do 2013 roku.

  - Wspólnie z Podkarpackim Urzędem Marszałkowskim planujemy informatyzację starostwa - dodaje wicestarosta. - Wiąże się to z wprowadzeniem podpisu elektronicznego, elektronicznym obiegiem dokumentów i zamontowaniem skrzynek nadawczych. Ponadto planujemy dofinansować budowę krytej pływalni w Nowej Dębie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo