Stalowa Wola > Podarunki dla maluchów z Domu Dziecka od...

  Stalowa Wola > Podarunki dla maluchów z Domu Dziecka od uczniów

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Dwie klasy z Harasiuk przed wejściem do Domu Dziecka.

  Dwie klasy z Harasiuk przed wejściem do Domu Dziecka. ©Z. Surowaniec

  Już po raz ósmy dzieciaki z dwóch klas szóstych z Harasiuk w powiecie niżańskim przyjechały do Domu Dziecka w Stalowej Woli z prezentami. Przejazd sfinansował wójt gminy Henryk Bździuch.
  Dwie klasy z Harasiuk przed wejściem do Domu Dziecka.

  Dwie klasy z Harasiuk przed wejściem do Domu Dziecka. ©Z. Surowaniec

  Dzieciaki, zachęcone przez nauczycieli, tradycyjnie w okresie świątecznym zbierały pieniądze po domach. W tym roku udało się zgromadzić 1530 zł. Za pieniądze, jaki dali im rodzice, dzieci kupiły zabawki. Wczoraj przyjechały do Domu Dziecka i wręczyły prezenty maluchom.

  - Te dzieci nie mają swoich rodzinnych domów i dlatego chcemy im sprawić przyjemność - argumentuje jedna z dziewcząt. I tak jest od ośmiu lat. Dla uczniów to niezwykle ważna lekcja wychowawcza dzielenia się z innymi prezentami i zrozumienia tego co czują opuszczone dzieci.

  Jak nam powiedziała dyrektor Domu Dziecka Jadwiga Stępniewska, zabawki są mile widziane, a za pieniądze będą kupione tak potrzebne rzeczy jak kosmetyki dla dzieci i ubrania.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo