Stalowa Wola > Stalowowolskie Amazonki obchodzą jubileusz

  Stalowa Wola > Stalowowolskie Amazonki obchodzą jubileusz

  /STAN/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Przed dziesięciu laty zebrały się po raz pierwszy w Stalowej Woli kobiety z po amputacji piersi wskutek choroby nowotworowej, tak zwane “amazonki". W sobotę w znacznie większym gronie niż na początku świętowały jubileusz swojego stowarzyszenia.
  Imprezę rozpoczęło odśpiewanie hymnu. Wszyscy trzymali się przy tym za ręce. To zwyczaj stowarzyszenia, przypominający o wzajemnym wsparciu.
  Należy do niego 118 kobiet ze Stalowej Woli i okolic.
  - Ale każda z nas zna przynajmniej dwie kobiety, które nie chcą się ujawnić publicznie - mówiła Halina Dąbrowska, szefowa stowarzyszenia. To przybliża liczbę ofiar raka piersi, które musiały przejść amputację piersi.

  Kobiety powinny mieć to na uwadze, nie bagatelizować problemu i korzystać z badań mammograficznych. Tym bardziej, że rak piersi zagraża co dwunastej z nich!
  "Amazonki" wspierają swoje członkinie radami prawnymi, organizują prezentacje sprzętu medycznego i spotkania z lekarzami, organizują zajęcia rehabilitacyjne i wspólne wyjazdy oraz zabawy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo