Stalowa Wola > Spektakl "Noc wigilijna" w Miejskim Domu...

  Stalowa Wola > Spektakl "Noc wigilijna" w Miejskim Domu Kultury

  ZS

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Niezwykły spektakl "Noc wigilijna" obejrzeć będzie można w najbliższy piątek w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli. Wystawi go zespół z Koła Gospodyń Wiejskich z Nockowej koło Sędziszowa.
  Niezwykłość przedstawienia polega na tym, że z Nockowej pochodzi nieżyjący już legendarny reżyser Józef Worek-Żmuda, który sprawił, że amatorski teatr ze Stalowej Woli należał po wojnie (do początku lat osiemdziesiątych) do jednych z najlepszych w kraju. Teraz na scenie pojawi się stół, przy którym odbywały się spotkania i czytane próby członków teatru z udziałem "pana Józefa".

  Autorką scenariusza i reżyserką "Nocy wigilijnej" jest Krystyna Żuczek, kuzynka Józefa Żmudy. Ostatnia scena przy stole wigilijnym opowiada o epizodzie z życia tego wspaniałego człowieka, który zostawił trwały ślad w historii Stalowej Woli.
  Początek spektaklu o godzinie 19, wstęp wolny.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo