Tarnobrzeg > Oszust z sieci

  Tarnobrzeg > Oszust z sieci

  ram

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Policjanci z Tarnobrzega prowadzą śledztwo w sprawie oszustwa internetowym, do którego doszło za pośrednictwem serwisu Allegro.
  Do zdarzenia doszło w grudniu 2007 roku. Poszkodowanym internautą jest mieszkaniec Tarnobrzega, który przeglądając serwis internetowy z zamiarem kupna pendrive'a. W celu uzgodnienia warunków transakcji poszkodowany nawiązał kontakt mailowy ze sprzedającym. Chciał on zakupić dwa pendrive'y - jeden drogą aukcyjną za pośrednictwem serwisu, a drugi poza aukcją.

  Po uzgodnieniu szczegółów dokonał wpłatę 105 złotych na konto sprzedającego. Po kilku dniach od zrealizowania przelewu otrzymał informację od serwisu Allegro o zablokowaniu konta sprzedającego i polecenie nie przekazywanie na nie żadnych wpłat. Oszustwa z udziałem tego samego sprzedawcy miały miejsce w województwie łódzkim. Sprawa ma charakter rozwojowy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo