Stalowa Wola > Dzięki wsparciu unijnemu prowadzone są...

  Stalowa Wola > Dzięki wsparciu unijnemu prowadzone są bezpłatne kursy obsługi komputera

  Zdzisław Surowaniec

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  W Stalowej Woli można zdobyć europejski certyfikat umiejętności komputerowych. Właśnie rozpoczął się drugi już podstawowy kurs obsługi komputera. Zdanie w trakcie kursu siedmiu egzaminów pozwoli otrzymać certyfikat.
  Kurs zorganizowało Centrum Kształcenia Praktycznego. Na zajęcia zakwalifikowanych zostało czternaście osób. Kurs jest bezpłatny, finansowany jest z funduszy Unii Europejskiej. Przeznaczony jest tylko dla mieszkańców Podkarpacia.
  Uczestnicy otrzymują bezpłatnie podręczniki i przybory do pisania. Dostają także posiłki. Jednak trzeba przyznać, że kurs jest bardzo intensywny. Trwa miesiąc, a w tygodniu jest dziewiętnaście godzin zajęć. Kursanci w trakcie kursu zdają siedem egzaminów w formie testów.

  Tematem zajęć są podstawy technik informatycznych, systemy operacyjne, przetwarzanie tekstów, arkusze kalkulacyjne, bazy danych, grafika menedżerska, sieci informatyczne i Internet. Egzamin z tych tematów nazywany był kiedyś "europejskim komputerowym prawem jazdy", ale zrezygnowano z tej nazwy, bo wywoływała nieporozumienia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo