Tarnobrzeg >Za kółkiem pijany wielokrotnie

  Tarnobrzeg >Za kółkiem pijany wielokrotnie

  Marcin RADZIMOWSKI

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Trzy razy dostał wyrok za jazdę samochodem po pijanemu, trzy kolejne razy stawał przed sądem za kierowanie autem bez uprawnień. Dla 23-letniego Dariusza D. z Tarnobrzega to nie była nauczka, bo znowu usiadł pijany za "kółkiem". Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu stracił cierpliwość - właśnie skazał go na półtora roku więzienia.
  Od pewnego czasu prokuratury i sądy w naszym regionie szczególnie napiętnują nietrzeźwych kierowców. 23-letni tarnobrzeżanin jest jednym z tych, któremu Temida cierpliwie groziła palcem. Ale młody człowiek nie wyciągnął żadnych wniosków.

  - Karta karna tego mężczyzny jest bogata. Dotychczas był trzykrotnie skazywany za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu - mówi prokurator Robert Kiliański, zastępca prokuratora rejonowego w Tarnobrzegu. - Oprócz tego został on trzykrotnie skazany za kierowanie samochodem pomimo orzeczonego wcześniej przez sąd zakazu.

  Kary grzywny i więzienia w zawieszeniu przynosiły więc mierny skutek. Warto bowiem sobie uzmysłowić, że z pewnością nie za każdym razem, kiedy Dariusz D. jechał autem, "naciął się" na policyjną kontrolę. Ale w sądzie liczą się dowody, a nie przypuszczenia. Takich dowodów sam zainteresowany dostarczył prokuraturze 30 października ubiegłego roku.

  - Po raz kolejny 23-latek został zatrzymany przez policjantów. Tym razem kierował oplem corsa mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie - dodaje prokurator Kiliański.

  Prokuratura przygotowała kolejny akt oskarżenia, sprawa trafiła przed oblicze Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu. Tym razem sędzia uznał, iż zachowanie oskarżonego nie rokuje nadziei, a on sam nie wyciąga żadnych wniosków z dotychczasowych kar. Sąd skazał Dariusza D. na półtora roku pozbawienia wolności, bez warunkowego zawieszenia wykonania kary. Jeśli orzeczenie się uprawomocni, 23-latek trafi za kratki.
  Pomimo młodego wieku tarnobrzeżanin ma zresztą nie tylko na koncie wyroki za przestępstwa i wykroczenia drogowe. Trzykrotnie skazywany był także za przestępstwa przeciwko mieniu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo