Region > Są już kandydaci na szefa departamentu

  Region > Są już kandydaci na szefa departamentu

  ra

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  Od kilku tygodni w Urzędzie Marszałkowskim poszukiwany jest kandydat na dyrektora Departamentu Promocji, Turystyki, Sportu i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego.

  Kto nim zostanie, wiadomo będzie 25 stycznia.

  Ponoć Andrzej Klimczak, znany dziennikarz i dotychczasowy dyrektor (a raczej pełniący obowiązki dyrektora), nie sprawdził się na tym stanowisku. W ogłoszonym jeszcze w ubiegłym roku pierwszym konkursie zastosowano tak ostre kryteria, że nikt z kandydatów ich nie spełnił.

  Wobec tego ogłoszono ponowny nabór, ze złagodzonymi kryteriami. Do drugiego etapu, czyli do rozmów, zakwalifikowało się sześć osób. Wśród nich są: Katarzyna Cesarz z kolbuszowskiego Starostwa Powiatowego, Jerzy Drupka, do tej pory szef Centrum Turystyki i Rekreacji Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania, piszący o turystyce dziennikarz Krzysztof Kaniewski, a nawet Stanisław Rysz, informatyk i działacz Polskiego Stronnictwa Ludowego, zatrudniony obecnie w Urzędzie Marszałkowskim.

  Marszałek Zygmunt Cholewiński krytykował jednak jego pracę w Departamencie Edukacji. Według obserwatorów, najpoważniejszym kandydatem jest radna Prawa i Sprawiedliwości z powiatu stalowowolskiego Maria Ragan, kiedyś współpracownica Cholewińskiego z Urzędu Gminy w Pysznicy, gdzie pełniła funkcję sekretarza. Do niedawna była wicestarostą stalowowolskim, ale nowy starosta Wiesław Siembida nie chciał z nią współpracować.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo