Stalowa Wola > Stalowowolska policja będzie mieć nowy...

  Stalowa Wola > Stalowowolska policja będzie mieć nowy terenowy samochód

  /ebnis/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Do stalowowolskiej policji trafi nowy samochód terenowy - nissan pathfinder.
  Policjanci będą jeździć nim po naszych drogach prawdopodobnie już pod koniec przyszłego tygodnia. Auto pochodzi z ubiegłorocznych zakupów Wojewódzkiej Komendy Policji w Rzeszowie. W sumie do poszczególnych komend na Podkarpaciu trafi 31 nowych samochodów.

  Grzegorz Śmiech, komendant policji powiatowej w Stalowej Woli przyznaje, że cały powiat, który komenda obejmuje swoja opieką jest dość specyficzny.
  - Mamy wiele terenów leśnych, których zwykłe wozy policyjne nie są w stanie pokonać.
  Dlatego właśnie tego typu auto bardzo się przyda - mówi Śmiech. - Wykorzystamy je do poszukiwań osób czy pościgów za samochodami w kompleksach leśnych. Samochód posłuży nam także w zwalczaniu kłusownictwa - dodaje komendant.

  Jak się dowiedzieliśmy szef komendy spodziewa się, że auto będzie najczęściej potrzebne w gminach Bojanów i Zaklików, bo tam znajdują się największe obszary leśne. Nie zdecydował jednak, w którym posterunku auto będzie stacjonowało na stałe.

  Warto dodać, że nowy nissan będzie pierwszym w naszym powiecie autem z nowymi wprowadzanymi przez policję barwami. Auto jest srebrno-szare z przechodzącym przez środek niebieskim paskiem.

  Jakiś czas temu informowaliśmy już, że komenda potrzebuje jednak najbardziej furgonetek. Niestety na razie nie zapowiada się, żeby nasi policjanci dostali wóz tego typu.

  - Wśród ostatnio zakupionych przez komendę samochodów nie ma furgonetek - mówi Paweł Międlar z biura prasowego z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie.
  Jak dodaje na furgonetkę Stalowa Wola może liczyć jedynie z zakupów z centrali.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo