Stalowa Wola > E-Uniwersytet Trzeciego Wieku ma już 140...

  Stalowa Wola > E-Uniwersytet Trzeciego Wieku ma już 140 chętnych na kurs komputerowy!

  /ebnis/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Już 140 osób zgłosiło chęć udziału w kursach organizowanych przez Akademię Diana. E-Uniwersytet Trzeciego Wieku w Stalowej Woli. Tak duże zainteresowanie przerosło oczekiwania organizatorów.

  Telewizja kablowa Diana rusza z nowatorskim pomysłem i rozpoczyna serię szkoleń komputerowych dla ludzi po 50-tce. Każdy chętny na zajęciach będzie mógł nauczyć się obsługi stron www i wyszukiwarek, zakładania i obsługi skrzynki pocztowej, obsługi komunikatorów internetowych czy konta bankowego.

  - Wiemy, że szczególnie te osoby, które nie są już aktywne zawodowo, często nie mają szans nauczyć się prostych czynności, które pozwolą im korzystać z komputera i Internetu - mówi Wojciech Schmidt z Telewizji kablowej Diana w Stalowej Woli. - Kursy maja przełamać ich strach przed tym wszystkim - dodaje.

  Schmidt, przyznaje, że nie spodziewał się tak dużej liczby zgłoszeń.

  - Zamknęliśmy już listę ośmiu grup i tworzymy kolejną - dodaje.

  Przypomnijmy szkolenia rozpoczynają się 28 stycznia.

  Organizatorzy zapewniają, że jeśli w najbliższym cyklu spotkań nie wszyscy dostana się na szkolenie, to będą organizowane kolejne. Szkolenia będą odbywać się w największych pracowniach komputerowych w Stalowej Woli: Liceum Ogólnokształcącym imienia Komisji Edukacji Narodowej oraz Zespole Szkół numer 2 imienia Tadeusza Kościuszki, po godzinie 16-tej. Kurs obejmuje dwa spotkania po półtorej godziny. Zgłoszenia przyjmowane są osobiście w siedzibie TVK Diana oraz pod numerami telefonów 0 15 649 20 10 wew. 27 oraz 0 509 440 417. Szkolenia są bezpłatne.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo