Pow. Stalowa Wola > W ubiegłym roku mniej wypadków ale...

  Pow. Stalowa Wola > W ubiegłym roku mniej wypadków ale więcej ofiar

  ebnis

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  - Zmniejszenie liczby śmiertelnych wypadków to nasz priorytet na ten rok - przyznaje Lucjan Maczkowski, zastępca komendanta stalowowolskiej policji. Wszystko dlatego, iż mimo, że na powiatowych drogach mieliśmy w ubiegłym roku mniej wypadków, ale zginęło w nich więcej osób niż w 2006 roku.

  Ofiary śmiertelne to 15 osób. W 2006 roku zaledwie 9. Pocieszająca informacja jest taka, że nieznacznie ale spadła liczba rannych w wypadkach z 168 do 163.

  Policjanci zapowiadają, że będą w tym roku polować przede wszystkim na piratów drogowych i bezmyślnych kierowców, którzy nie dostosowują prędkości jazdy do warunków panujących na drogach, bo to właśnie przez nich mieliśmy w powiecie najwięcej wypadków. Z poważnymi konsekwencjami mogą się też liczyć przyłapani na nie ustąpieniu pierwszeństwa przejazdu. To druga najczęstsza przyczyna wypadków.

  W 83 wypadkach na 100 winni byli kierowcy, w pozostałych piesi.

  Więcej w jutrzejszym "Echu Dnia"

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo