Stalowa Wola > Starsi chcą się uczyć

  Stalowa Wola > Starsi chcą się uczyć

  ebnis

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Już 200 osób zgłosiło się na kursy komputerowe organizowane przez Akademię Diana, e-Uniwersytet Trzeciego Wieku w Stalowej Woli. Kilka dni temu pisaliśmy, że poszukiwani są chętni na te zajęcia. Obawy organizatorów były duże, ponieważ kursy są przeznaczone dla ludzi którzy ukończyli 50 rok życia, nieaktywnych zawodowo i podchodzącymi z dużą rezerwą do komputera.

  Tymczasem chętnych z dnia na dzień przybywa.

  - Osoby starsze są zaskoczone, że ktoś zainteresował się kształceniem ich w tej dziedzinie i chętnie się zgłaszają - mówi Wojciech Schmidt z Telewizji kablowej Diana w Stalowej Woli, która zainicjowała tę akcję.
  - Dzwonią do nas panie, które dowiedziały się o kursie od sąsiadek z bloku, dzwonią małżeństwa, które wspólnie chcą brać udział w kursie. Ponieważ ilość miejsc w Akademii Diana jest nieograniczona rekrutacja trwa nadal, liczymy, że uda nam się przeszkolić nawet 500 osób - dodaje Schmidt.

  Każdy chętny na zajęciach będzie mógł nauczyć się obsługi stron www i wyszukiwarek, zakładania i obsługi skrzynki pocztowej, obsługi komunikatorów internetowych czy konta bankowego.

  - Wiemy, że szczególnie te osoby, które nie są już aktywne zawodowo, często nie mają szans nauczyć się prostych czynności, które pozwolą im korzystać z komputera i Internetu. Kursy maja przełamać ich strach przed tym wszystkim - wyjasnia Schmidt. Przypomnijmy. Szkolenia rozpoczynają się 28 stycznia. Organizatorzy zapewniają, że jeśli w najbliższym cyklu spotkań nie wszyscy dostana się na szkolenie, to będą organizowane kolejne. Kurs obejmuje dwa spotkania po półtorej godziny. Zgłoszenia przyjmowane są osobiście w siedzibie TVK Diana oraz pod numerami telefonów 0 15 649 20 10 wew. 27 oraz 0 509 440 417. Szkolenia są bezpłatne.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo