Pow. Stalowa Wola > Policjant ze Zbydniowa poddaje się karze

  Pow. Stalowa Wola > Policjant ze Zbydniowa poddaje się karze

  ebnis

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Były kierownik posterunku policji w Zbydniowie w powiecie stalowowolskim oskarżony o niedopełnienie obowiązków skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze. W porozumieniu z Prokuraturą Rejonową w Lubaczowie, która prowadzi jego sprawę zaproponował dla siebie wyrok.
  - Akt oskarżenia nie jest jeszcze gotowy, dlatego nie możemy jeszcze ujawnić propozycji oskarżonego - mówi Maria Budzianowska z Prokuratury Rejonowej w Lubaczowie. - Czy oskarżony będzie mógł odbyć karę jaką zaproponował, będzie zależeć od decyzji sądu - dodaje.

  Przypomnijmy. Dariusz M. kierownik posterunku policji w Zbydniowie w marcu ubiegłego roku przyłapany za jazdę samochodem po alkoholu, teraz będzie oskarżony o niedopełnienie swoich obowiązków. Okazało się, że od 2000 roku czyli od samego początku, kiedy został kierownikiem posterunku wstrzymywał on bieg spraw dotyczących przestępstw i wykroczeń zgłaszanych w tej gminie.

  Sprawa wyszła na jaw, kiedy po marcowym incydencie Grzegorz Śmiech, komendant powiatowej policji w Stalowej Woli zarządził kontrolę na posterunku, którym kierował oskarżony. Po zakończeniu, jej wyniki przekazał do prokuratury. Akt oskarżenia powinien trafić do sądu jeszcze w tym miesiącu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo