Tarnobrzeg > Powołają Młodzieżową Radę Miasta

  Tarnobrzeg > Powołają Młodzieżową Radę Miasta

  KaT

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  W Tarnobrzegu trwają przygotowania do powołania Młodzieżowej Rady Miasta. Swoich przedstawicieli w młodej radzie będą mieli uczniowie gimnazjów i szkół średnich.
  Pomysłodawcą powołania rady jest Grzegorz Lipiec, przewodniczący Tarnobrzeskiej Rady Organizacji Pozarządowych. W marcu ubiegłego roku złożył on na ręce Juranda Lubasa, przewodniczącego Rady Miasta odpowiedni wniosek wraz z projektem statutu. - Docelowo w radzie zasiądzie 15 młodych ludzi - tłumaczy pomysłodawca. - Będą to przedstawiciele gimnazjów i szkół średnich. Ich liczba w radzie będzie zależała od liczby uczniów w danej szkole.

  Jak mówi Grzegorz Lipiec młodzieżowa rada byłaby organem opiniodawczo-doradczym w kwestiach dotyczących młodzieży.
  Swoimi pomysłami i spostrzeżeniami dzieliłaby się z dorosłymi radnymi. - Tematów dotyczących młodych mieszkańców Tarnobrzega jest wiele - dodaje Grzegorz Lipiec. - Sprawą, którą należałoby rozwiązać od dawna jest budowa skate parku, o który upomina się coraz liczniejsza rzesza młodych ludzi. Jeśli młodzież zjednoczy siły, jest szansa, że ich postulaty zostaną szybciej zrealizowane.

  Jurand Lubas, przewodniczący Rady Miasta Tarnobrzega, zapewnia, że trwają już konsultacje z dyrektorami szkół, na temat wyboru reprezentantów do młodzieżowej rady. Przyznaje także, że osobiście jest przeciwny powołaniu takiego ciała. - W Radzie Miasta Tarnobrzega najmłodszy radny ma 24 lata, dlatego uważam, że to on powinien reprezentować między innymi interes młodych osób - tłumaczy przewodniczący. - Ale to moje prywatne zdaniem.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo