Stalowa Wola > Policja wezwie pielęgniarki

  Stalowa Wola > Policja wezwie pielęgniarki

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Pielęgniarki ze szpitala w Stalowej Woli mogą być w każdej chwili wezwane przez policję do złożenia wyjaśnień. To efekt doniesienie dyrektora szpitala, który zarzucił pielęgniarkom nieprawidłowości przy referendum strajkowym.
  Referendum strajkowe, zorganizowane przez Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych, trwało tydzień i zakończyło się w ubiegłym tygodniu. Było efektem sporu o podwyżki płac. Dyrektor może dać pielęgniarkom po 325 zł, one chcą 750 zł. Do udziału w referendum uprawnionych było 892 osoby. Głosowało 539 osób, z czego 454 opowiedziało się za strajkiem (to 84 proc.), 80 osób było przeciw, a 5 głosów było nieważnych.

  Związkowcy zanieśli dyrektorowi Edwardowi Surmaczowi sprawozdanie z referendum i wtedy usłyszały, że dyrektor nie uznaje jego wyników. Zarzucił organizatorom głosowania, że nie było regulaminu, opieczętowanych kart i urn, co mogło ułatwić fałszowanie wyników. Powiadomił o tym prokuraturę.

  Jak nam dziś powiedział szef stalowowolskiej prokuratury Bogdan Gunia, policja pod nadzorem prokuratury rozpocznie teraz postępowanie sprawdzające czy doszło do przestępstwa i naruszenia ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych. - Mamy na to trzydzieści dni - stwierdził.

  Zasięgnęliśmy języka w największej w regionie centrali związkowej jaką jest "Solidarność" w Hucie Stalowa Wola. Szef "S" Henryk Szostak powiedział, że do referendum strajkowego trzeba się dobrze przygotować. - Muszą być opieczętowane kartki, opieczętowana urna, do której niepowołani nie mają dostępu - wylicza. A tego właśnie brakowało w przypadki szpitalnego referendum, gdzie na każdym oddziale stały przypadkowe pojemniki (na przykład szklanka), do których pielęgniarki wrzucały kartki.

  - Ale gdyby teraz chciały, to mogą strajkować, dopóki prokurator nie stwierdzi, że doszło do naruszenia prawa - uważa szef hutniczej "S".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo