Stalowa Wola > Być może będą dostawać pieniądze do domu

  Stalowa Wola > Być może będą dostawać pieniądze do domu

  ebnis

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Jest szansa, że osoby, które nie są w stanie samodzielnie się poruszać, będą dostawać świadczenia rodzinne, czy zasiłki alimentacyjne do domu.
  Urząd Miasta w Stalowej Woli poważnie rozpatruje wariant podpisania specjalnej umowy z Pocztą Polską, dzięki której listonosze będą przynosić pieniądze do domu. Od nowego roku Stalowa Wola wprowadziła nowy system wypłacania świadczeń i 3600 osób musiało odebrać karty bankomatowe, bo teraz pieniądze można wybrać tylko w bankomatach w mieście. Do tej pory karty odebrało 2 tysiące 700 osób. Pozostałe nie zgłosiły się jeszcze po odbiór.

  - Wiemy, że wśród nich są osoby starsze, które nie są w stanie samodzielnie poruszać się. To im prawdopodobnie pieniądze będzie przynosił do domu listonosz. Czekamy jednak na zgłoszenia od tych osób pod numerem tel. 0 15 643 34 84 - mówi Mieczysława Pędlowska, naczelnik Wydziału Działalności Gospodarczej i Społecznej w Urzędzie Miasta w Stalowej Woli.

  Pozostali muszą odebrać karty osobiście. W przeciwnym razie nie odbiorą przysługujących im świadczeń.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo