Stalowa Wola > Były policjant proponuje dla siebie wyrok

  Stalowa Wola > Były policjant proponuje dla siebie wyrok

  /ebnis/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Były policjant ze Zbydniowa w powiecie stalowowolskim, oskarżony o wstrzymywanie biegu przestępstw i wykroczeń proponuje dla siebie wyrok.

  Jest akt oskarżenia dla byłego kierownika posterunku policji w Zbydniowie w powiecie stalowowolskim, oskarżonego o niedopełnienie swoich obowiązków. Pisaliśmy, że policjant skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze. Prokuratura Rejonowa w Lubaczowie, która prowadziła jego sprawę, przyznaje, że w akcie uwzględniono wyrok jaki zaproponował dla siebie policjant.
  - Wystąpiliśmy do sądu o karę pozbawienia wolności w zawieszeniu - mówi Maria Potoczna, Prokurator Rejonowy w Lubaczowie.

  Nie chce jednak ujawnić ile lat obowiązywałaby kara.
  - Wszystko dlatego, że to tylko propozycja, do której sąd wcale nie musi się przychylić - wyjaśnia Potoczna.

  Jak się dowiedzieliśmy, akt oskarżenia trafi do stalowowolskiego sądu.
  Przypomnijmy. Dariusz M. były kierownik posterunku policji w Zbydniowie z wyrokiem za jazdę samochodem po alkoholu, teraz jest oskarżony o niedopełnienie swoich obowiązków. Od 2000 roku, kiedy został szefem posterunku wstrzymywał sprawy dotyczące różnego typu przestępstw i wykroczeń zgłaszanych w tej gminie. Wykryła to komisja powołana przez komendanta powiatowego policji, która przeprowadziła kontrolę na posterunku.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo