Stalowa Wola > Wyjątkowy rajd pod patronatem "Echa Dnia"

  Stalowa Wola > Wyjątkowy rajd pod patronatem "Echa Dnia"

  ARKA

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Do Stalowej Woli zjadą w piątek wyczynowcy z całej Polski, w tym nawet ze… Szczecina, Gdańska czy Wrocławia. Ale i okazja jest wyjątkowa - po raz pierwszy w naszym mieście rozegrany zostanie Rajd Dolnego Sanu, w którym sportowcy będą musieli pokonać 100 kilometrów "na orientację".
  Pomysłodawcą rajdu, nad którym patronat objęła redakcja "Echa Dnia", jest Hubert Puka ze Stalowej Woli, znany i doświadczony, 36-letni uczestnik rajdów przygodowych, zimowy wicemistrz Polski w tej dyscyplinie sportu. On jest też pomysłodawcą Rajdu Dolnego Sanu, w którym uczestnicy będą musieli pokonać 100 kilometrów na orientację, czyli wyszukiwać także podczas pokonywania trasy zaznaczone na mapie punkty kontrolne.

  - Do zawodów, które będą zaliczane do punktacji Pucharu Polski w biegach na orientacje, zgłosiły się dwadzieścia trzy osoby, w tym ze Szczecina, Gdańska, Wrocławia, Białegostoku - mówi Hubert Puk. - Nie zabraknie też reprezentanta Stalowej Woli, a będzie nim dziewczyna, Agnieszka Kuszyńska! Trasa prowadzić będzie ze Stalowej Woli do Niska przez okoliczne miejscowości, punkty kontrolne będą znajdować się na przykład na drzewie albo filarze mostu. Tych mostów na trasie będzie aż osiem, cztery na Sanie i cztery na Bukowej.

  Baza imprezy znajdować się będzie w Zespole Szkół Numer 1 w Stalowej Woli, tu umiejscowiony będzie start i meta. Uczestnicy rozpoczną rywalizację w piątek o godzinie 23, limit czasu na ukończenie trasy to 24 godziny. Informacje o zawodach można też znaleźć na stronie www.napieraj.pl.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo