Region > Konkurs na kuratora

  Region > Konkurs na kuratora

  WW

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Po odwołaniu Macieja Karasińskiego wojewoda ogłosił konkurs na Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Oferty można składać do 25 lutego.
  Kandydatami mogą być nauczyciele mianowani lub dyplomowani mający wykształcenie wyższe magisterskie oraz posiadający co najmniej siedmioletni staż pracy w swoim zawodzie, w tym co najmniej trzyletni staż na stanowisku wymagającym sprawowania nadzoru pedagogicznego.

  Maciej Karasiński został odwołany, bo zdaniem wojewody złamał regulamin pracy kuratorium. On i jego zastępca równocześnie przebywali na urlopie.

  Ze stanowiskiem wojewody zgodziło się Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przeciwko odwołaniu kuratora protestowała rzeszowska Solidarność. Jej członkowie twierdzili, że zamieszanie z urlopami to tylko pretekst do pozbycia się przedstawicieli innej opcji politycznej. Maciej Karasiński został powołany przez rząd PiS, wojewoda jest przedstawicielem koalicji PO-PSL. W tej chwili obowiązki kuratora pełni dotychczasowy wicekurator Jerzy Cypryś.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo