Pow. Stalowa Wola > Jest akt oskarżenia dla byłego...

  Pow. Stalowa Wola > Jest akt oskarżenia dla byłego policjanta

  ebnis

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Były policjant ze Zbydniowa w powiecie stalowowolskim - oskarżony o wstrzymywanie biegu spraw dotyczących przestępstw i wykroczeń - zaproponował dla siebie wyrok.
  Jest już akt oskarżenia dla byłego kierownika Posterunku Policji w Zbydniowie w powiecie stalowowolskim, oskarżonego o niedopełnienie swoich obowiązków. Jak już informowaliśmy, policjant skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze. Prokuratura Rejonowa w Lubaczowie, która prowadziła jego sprawę, przyznaje, że w akcie oskarżenia uwzględniono wyrok, jaki zaproponował dla siebie policjant.

  - Wystąpiliśmy do sądu o karę pozbawienia wolności w zawieszeniu - mówi Maria Potoczna, prokurator rejonowy w Lubaczowie.

  Nie chce jednak ujawnić ile lat obowiązywałaby kara. - Wszystko dlatego, że to tylko propozycja, do której sąd wcale nie musi się przychylić - wyjaśnia Potoczna.

  Jak się dowiedzieliśmy, akt oskarżenia trafi do stalowowolskiego sądu.
  Przypomnijmy. Dariusz M., były kierownik Posterunku Policji w Zbydniowie - z wyrokiem za jazdę samochodem po alkoholu - jest teraz oskarżony o niedopełnienie swoich obowiązków. Od 2000 roku, kiedy został szefem posterunku, wstrzymywał sprawy dotyczące różnego typu przestępstw i wykroczeń zgłaszanych w tej gminie. Wykryła to komisja powołana przez komendanta powiatowego policji, która przeprowadziła kontrolę na posterunku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo