Tarnobrzeg > Sądzenie nieprawidłowości w spółdzielni...

  Tarnobrzeg > Sądzenie nieprawidłowości w spółdzielni mieszkaniowej

  ram/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  Nadal nie wiadomo, czy wybory do organów samorządowych Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej na osiedlach Młodych i Przywiśle zostaną powtórzone. Przedwczoraj sąd nie wydał decyzji, gdyż strony zgłosiły kolejnych świadków do przesłuchania.

  - Dwa dni przed posiedzeniem sądu wpłynęły nowe wnioski dowodowe obu stron, każda z nich domaga się przesłuchania świadków. Sąd uwzględnił te wnioski, uznając je za istotne - mówi sędzia Józef Dyl, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu.

  Na 27 lutego wezwani do sądu zostaną prezes Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Stanisław Widz, pracownica tejże spółdzielni (odpowiadała za sprawy techniczne w komisji skrutacyjnej), a także dwóch spółdzielców. Ci ostatni przed rozpoczęciem głosowania mieli zgłaszać kandydata, który jednak nie znalazł się później na liście.

  Przypomnijmy - tarnobrzeski sąd uznał już wcześniej, że w czasie wyborów członków do organów samorządu spółdzielczego (Rady Nadzorczej, członków rad osiedli i delegatów na Zebranie Przedstawicieli Członków) w osiedlach Serbinów i Centrum, dopuszczono się nieprawidłowości. Zdaniem sądu, uchybienia miały wpływ na końcowy wynik, dlatego wybory z maja 2007 roku należy powtórzyć. Władze TSM planują zorganizować wybory dopiero, gdy będzie znany werdykt sądu odnośnie pozostałych dwóch osiedli - Przywiśle i Młodych.

  Pozwy do sądu złożyło dwóch spółdzielców, którzy w pismach procesowych podnosili, że w czasie zebrań sprawozdawczo-wyborczych TSM doszło do nieprawidłowości.

  Argumentów było kilka: na kartach do głosowania zabrakło nazwisk wszystkich zgłoszonych kandydatów, kazano dopisać te nazwiska odręcznie, komisja skrutacyjna nie przeliczyła kart do głosowania, nie podano liczby ważnych i nieważnych głosów, wreszcie członkowie komisji podpisali się dopiero cztery dni po wyborach.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo