Stalowa Wola > Huta chce podwyżek

  Stalowa Wola > Huta chce podwyżek

  ZS

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Związki zawodowe w Hucie Stalowa Wola zaproszą wojewodę podkarpackiego Mirosława Karapytę do mediowanie w sporze z zarządem spółki o większe płace
  .
  Związki zawodowe domagają się podwyżek pensji o piętnaście procent. Zarząd chce podwyższyć wynagrodzenia tylko pracownikom od których najbardziej zależy jakość produkcji. Pieniądze miałyby pójść także na pozyskiwanie pracowników w deficytowych zawodach.

  - Widać, że zarząd bardzo się usztywnił i nie ustępuje na krok - powiedział nam szef hutniczej "Solidarności" Henryk Szostak. - Może powodem tego jest bliski koniec kadencji prezesa i rozliczenie huty z programu restrukturyzacji - dodał.
  Pięć związków zawodowych powołało komitet protestacyjny. Na środę zapowiedzieli konferencję prasową na temat "sytuacji społecznej w związku z wejściem w spór zbiorowy w spółkach w sprawie podwyżki płac".

  Huta Stalowa Wola ma 2700 pracowników. Jest producentem maszyn budowlanych - ładowarek kołowych i gąsienicowych, spychaczy, koparkoładowarek i sprzętu wojskowego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo