Mielec > Nauczyciele dostaną zapomogi od miasta

  Mielec > Nauczyciele dostaną zapomogi od miasta

  Aneta Dyka-Urbańska

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Nauczyciele pracujący oraz renciści lub emerytowani nauczyciele mogą liczyć na zapomogi zdrowotne w wysokości nawet 1126 złotych.
  W 2007 roku została wprowadzona nowelizacja Karty Nauczyciela, w której nowością jest paragraf o tym, że niezależnie od przysługującego nauczycielowi i jego rodzinie ubezpieczenia zdrowotnego, gmina także musi mu pomóc w finansowaniu leczenia. Teraz gminy muszą corocznie przeznaczyć określoną kwotę na zapomogi zdrowotne. Muszą również określić rodzaje świadczeń, warunki i sposób ich przydzielania. Regulacje wprowadza uchwała Rady Miejskiej. Ze świadczeń mogą korzystać nauczyciele zatrudnieni w placówkach prowadzonych przez gminę i pracujący co najmniej na pół etatu.

  Kto może dostać pomoc? - Osoby przewlekle chore lub takie, które chorują na przypadłości wyjątkowo ciężkie. Zapomoga przysługuje również tym, którzy przebywali w szpitalu i muszą dalej leczyć się w domu. Oczywiście chory musi udokumentować przebieg choroby i poniesione koszty - mówi Bieniek. Jeśli wpłynie wniosek o zapomogę , zbierze się komisja.

  Nazwisk tych, którzy ją przydzielą, jeszcze nie znamy, ale wiadomo, że decyzje podejmą wspólnie: przedstawiciel miasta, dyrektor jednej ze szkół, przedszkoli oraz przedstawiciele organizacji związkowych. Taka komisja po przeanalizowaniu dokumentów podejmie uchwałą o przyznaniu bądź nie zapomogi, a jeśli decyduje, że ma trafić do nauczyciela, prezydent podpisuje dokument potwierdzający, że pomoc jest należna - wyjaśnia Bieniek.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo