Stalowa Wola > Wystawa "Wobec Wyspiańskiego" w Muzeum...

  Stalowa Wola > Wystawa "Wobec Wyspiańskiego" w Muzeum Regionalnym

  STAN

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  W 2007 roku obchodziliśmy 100-lecie śmierci Stanisława Wyspiańskiego. Swoistą kontynuacją obchodów jest wystawa "Wobec Wyspiańskiego" w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli. W piątek o godzinie 18 odbędzie się jej wernisaż.
  Dla szerokiej publiczności ekspozycja będzie otwarta od soboty.

  Wystawa składać się będzie z trzech części. Pierwsza zaprezentuje obrazy artysty. Na drugą złożą się projekty scenografii Krystyny Zachwatowicz i szkice Andrzeja Wajdy do inscenizacji teatralnych dramatów artysty, a także do ekranizacji "Wesela". Trzecią cześć wystawy stanowić będą prace 17 pedagogów krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych odnoszące się do sztuki Wyspiańskiego. To właśnie od tej części ekspozycji wziął się tytuł całej wystawy.

  Wystawa będzie czynna w dni powszednie od godziny 9 do 14, w soboty i niedziele od 16 do 18. Bilety kosztują 5 złotych, ulgowe 3 złote.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo