Tarnobrzeg > Zmiana ruchu na Wisłostradzie

  Tarnobrzeg > Zmiana ruchu na Wisłostradzie

  KaT/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  W czwartek w godzinach popołudniowych nastąpi zmiana ruchu na Wisłostradzie w rejonie Tarnobrzega. Samochody będą jeździły po częściowo wyremontowanej jezdni od strony wału wiślanego. Tym samym zakończył się pierwszy etap modernizacji trasy wylotowej z Tarnobrzega.

  Dotychczas ruch na Wisłostradzie odbywał się po starej jezdni od strony zalewu machowskiego. Od dziś kierowcy pojadą drugą nitką, zaś na dotychczasowym odcinku rozpoczną się prace remontowe.
  - Dlatego po południu można spodziewać się przejściowych utrudnień w ruchu - zapowiada Paweł Antończyk z Urzędu Miasta Tarnobrzega. - Zmiana oznakowania poziomego i pionowego oraz przestawienie barier zabezpieczających potrwa od dwóch do trzech godzin.

  Prace na Wisłostradzie trwają od września ubiegłego roku. Remontowany jest ośmiokilometrowy odcinek drogi. W ramach modernizacji wybudowany zostanie nowy system odwodnienia, poprawiona będzie geometria zakrętów, powstaną nowe utwardzone pobocza. Położona zostania także nowa nawierzchnia. Ostatecznego szlifu Wisłostrada nabierze późną wiosną, gdy na podbudowie, po której teraz odbywać się będzie ruch, położona zostanie warstwa ścieralna asfaltu.

  Koszt prac to około 15 milionów złotych, w tym 9 milionów przekazała Unia Europejska. Remont Wisłostrady zakończy się latem tego roku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo