Nisko > Toora ma szansę na legalizację samowoli budowlanej

  Nisko > Toora ma szansę na legalizację samowoli budowlanej

  TDM

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  17 sierpnia 2006 roku powiatowy inspektor nadzoru budowlanego nakazał rozbiórkę hali produkcyjnej w firmie Toora Poland. Od tej decyzji odwołała się Toora. Do czasu rozstrzygnięcia, czy zapis w ustawie o prawie budowlanym jest zgodny konstytucją rozbiórka została zawieszona.
  Teraz jest już interpretacja prawa z Trybunału Konstytucyjnego.

  - Toora Poland będzie miała możliwość zalegalizowania samowoli budowlanej- informuje mówi Tadeusz Pawęzka, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego z Niska. - Będzie musiała wystąpić o warunki zabudowy i uzupełnić dokumentację. Wkrótce zostaną poinformowali o możliwościach legalizacji lub rozbiórki hali. Jeśli będą chcieli zalegalizować samowolę budowlaną to będzie się to wiązało z karami i kosztami. Wstępnie szacujemy karę legalizującą na ponad 600 tysięcy złotych jako.

  Toora ma do zalegalizowania dwie nielegalnie wybudowane hale produkcyjne w niżańskim zakładzie. Obecnie firmą zarządza syndyk.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo