Stalowa Wola > W miejsce basenu powstanie przedszkole

  Stalowa Wola > W miejsce basenu powstanie przedszkole

  ebnis

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Miał być nowoczesny basen dla dzieci z dysfunkcjami fizycznymi na przeciw hotelu Stal w Stalowej Woli, ale ostatecznie powstanie w tym miejscu przedszkole integracyjne.
  Miasto uzasadnia zmianę planów istniejącymi potrzebami. - Teraz mamy w Stalowej Woli tylko jedno przedszkole integracyjne, a coraz częściej słyszymy, że potrzeby są większe - mówi Halina Wołos, naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia w Urzędzie Miasta. - Zamiast kosztownego basenu dla wąskiej grupy osób będziemy mieć dwie nowoczesne placówki integracyjne. Myślę, że to słuszna decyzja - dodaje.

  Każde z przedszkoli będzie posiadać dobrze wyposażoną salę do rehabilitacji dzieci z dysfunkcjami fizycznymi.
  - Będzie jeden projekt na obie placówki. Właściwie to powstanie jeden projekt dla pięciu przedszkoli. Tego nowego i czterech typu szwedzkiego, które będą wyburzane. Z tym, że projekt będzie zakładał możliwość adaptacji dwóch budynków pod przedszkola integracyjne - wyjaśnia Wołos.

  Kilka dni temu wspominaliśmy, że miasto wyburza przedszkola ocieplane azbestem. Jedno z nich to przedszkole integracyjne numer 12. To właśnie ta placówka, po wybudowaniu nowego przedszkola integracyjnego będzie wyburzana jako pierwsza, bo dzieci będzie gdzie przenieść.

  Pierwsze prace nad projektem przedszkoli rozpoczną się jeszcze w lutym. - Teraz zastanawiamy się, czy w nowym przedszkolu tworzyć 4 czy więcej grup integracyjnych. Właśnie dlatego zbieramy informacje na temat istniejących potrzeb - mówi Wołos.

  W przedszkolach będzie co najmniej osiem grup integracyjnych i 40 miejsc dla dzieci z dysfunkcjami fizycznymi i rozwojowymi. Ale jak zapowiada miasto zawsze będzie możliwość zwiększenia liczby tych miejsc.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo