Stalowa Wola > Trwają rozmowy pielęgniarek z dyrekcją

  Stalowa Wola > Trwają rozmowy pielęgniarek z dyrekcją

  red.

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Pielęgniarki i położne ze szpitala w Stalowej Woli, mimo wcześniejszych zapowiedzi, nie rozpoczęły o godzinie 9 rano strajku. Trwają negocjacje z dyrekcją.

  Pielęgniarki i położne z tego szpitala zapowiadały strajk najpierw od czwartku od godziny 7 rano, później od piątku, od godziny 9 rano. Miały odejść od łóżek pacjentów do końca dziennej zmiany, czyli do godziny 14.35.

  W czwartek zawiesiły akcję ze względu na negocjacje z dyrekcją.
  Rozmowy jednak zakończyły się fiaskiem. Wobec tego pielęgniarki zdecydowały o odwieszeniu akcji i rozpoczęciu strajku w piątek. Tylko zgoda dyrektora na ich propozycje podwyżek spowoduje odwołanie strajku.

  Pielęgniarki żądają 350 złotych podwyżki od stycznia i kolejne 350 złotych od kwietnia, po podpisaniu nowego kontraktu przez szpital. Tymczasem dyrekcja zgadza się tylko na pierwszą część podwyżki.

  Wcześniej siostry domagały się wzrostu wynagrodzenia o 750 złotych, dyrekcja proponowała 325 złotych dla pielęgniarek i 350 zł dla pracowników z wyższym wykształceniem medycznym.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo