Stalowa Wola > Huta w pogotowiu

  Stalowa Wola > Huta w pogotowiu

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie  Po ogłoszeniu w ubiegłym tygodniu pogotowia strajkowego w Hucie Stalowa Wola, dziś na bramach do spółki pojawiły się banery i flagi związkowe.

  W tym tygodniu komitet strajkowy, w skład którego wchodzi pięć związków zawodowych, podejmie decyzję o przeprowadzeniu referendum strajkowego. W zakładach wchodzących w skład huty organizowane są spotkania związkowców z pracownikami.

  Związki domagają się podwyżek pensji o 300 zł. Zgodziły się, aby 150 zł dostał każdy pracownik, a kolejne 150 zł zostało podzielone uznaniowo, w zależności od jego przydatności dla zakładu. Jednak zarząd spółki wyliczył, że kosztowałoby to 13 mln zł rocznie, na co firmy nie stać.

  Powstał więc spór zbiorowy, o którym informowaliśmy w ubiegłym tygodniu. Związkowcy poprosili wojewodę podkarpackiego o pomoc w mediacji z zarządem. - Odpowiedzi jeszcze nie dostaliśmy - powiedział nam dziś szef hutniczej "Solidarności" Henryk Szostak.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo