Tarnobrzeg > Galeria Domu Kultury do modernizacji

  Tarnobrzeg > Galeria Domu Kultury do modernizacji

  /WW/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Nowoczesne oświetlenie, podwieszany sufit, mniej rzucająca się w oczy szatnia - oto przyszły wygląd dużego holu w Tarnobrzeskim Domu Kultury, gdzie prezentowane są wystawy.

  W Tarnobrzegu nie ma profesjonalnej sali wystawowej. Funkcję tę pełni duży hol przed salą widowiskową Tarnobrzeskiego Domu Kultury nazwany galerią. Jednak by mógł w pełni zasłużyć na to miano musi być przebudowany.
  - Nie jesteśmy zadowoleni z wyglądu ścian, podłogi i oświetlenia - pokazuje Piotr Markut, dyrektor TDK. Nowe mają spełniać wszelkie wymagania stawiane pomieszczeniom wystawowym.

  - Normy oświetlenia określają ilość luksów na metr sześcienny. Musi być podział na światło rozproszone i punktowe, by wyeksponować wszystkie walory obrazów i przedmiotów.

  Jednym słowem będzie ładniej. Przestrzeń nie ulegnie zmianie, ale ma spodobać się artystom i oglądającym. W projekcie mieści się też nowa wentylacja.
  Pieniądze na modernizację galerii, 240 tysięcy złotych instytucja chce zdobyć z programu operacyjnego "Infrastruktura Kultury".

  - Odpowiedni wniosek złożyliśmy u ministra kultury. Trzymamy kciuki, bo wszystko będzie wiadomo za dwa miesiące - mówi Piotr Markut.
  Dokumentację przebudowy wykonano już dwa lata temu, ale nie było wówczas możliwości aplikowania o pieniądze. Budżet domu kultury nie udźwignąłby inwestycji. Jeśli dotację otrzyma modernizację przeprowadzi w wakacje.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo