Pow. Mielec > Powiat nie chce oddać miastu dróg powiatowych

  Pow. Mielec > Powiat nie chce oddać miastu dróg powiatowych

  AT

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Prezydent Mielca chce składać do marszałka wnioski o dofinansowani remontu dróg powiatowych. Starosta stanowczo mówi nie.
  - Mam mieszane uczucia w związku z propozycja prezydenta. Starostwo musiałoby przekazać miastu tymczasowy nadzór nad ulicami - powiedziała Andrzej Chrabąszcz, starosta powiatu mieleckiego. - Dofinansowanie unijne do każdego projektu wynosi maksymalnie 5 milionów złotych. Boję się jednak, że jeśli miasto złoży projekt dofinansowania na nasze drogi to my już nie dostaniemy pieniędzy na remont naprawdę zniszczonych dróg w powiecie. Jak będzie trzeba użyjemy siły ale, nie oddamy miastu naszych dróg - dodaje.

  Taka postawa starosty zadziwiła wszystkich radnych, którzy chcą rozwiązać problem w sposób polubowny.

  - Zdajemy sobie sprawę, że są w powiecie drogi, które są naprawdę w fatalnym stanie i to właśnie one w pierwszej kolejności są uwzględnione w naszym Wieloletnim Planie Inwestycyjnym - mówi Marek Paprocki, przewodniczący Rady Powiatu - Może będzie lepiej jak wójtowie gmin też się zaangażują w pisanie projektów na renowacje dróg, bo od tego jest nie tylko powiat - dodaje.
  Czy Miasto i powiat pójdą na kompromis, okaże się w czwartek. Starosta Andrzej Chrabąszcz zaprosiła prezydenta Janusza Chodorowskiego na rozmowę w tej sprawie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo