Nowa Dęba > Szukają nowej siedziby dla policjantów

  Nowa Dęba > Szukają nowej siedziby dla policjantów

  KaT

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Trwają poszukiwania nowej siedziby na potrzeby Komisariatu Policji w Nowej Dębie. Do poszukiwań terenu, na którym można by wybudować obiekt włączył się burmistrz Nowej Dęby, tarnobrzeski starosta i komendant policji w Tarnobrzegu.
  Pomysł znalezienia nowej siedziby dla nowodębskiego komisariatu zrodził się przed kilku laty. Zmiana jest konieczna, gdyż parterowy budynek wybudowany po II wojnie światowej, z czasem stał się za ciasny dla mundurowych. - Pomieszczenia są źle rozmieszczone i zbyt małe - tłumaczy Wacław Wróbel, starosta tarnobrzeski.

  Modernizacja lub przebudowa budynku komisariatu byłaby zbyt kosztowna. Starosta Wróbel wspólnie z komendantem tarnobrzeskiej policji, któremu podlega komisariat w Nowej Dębie twierdzą, że istnieje konieczność budowy nowej siedziby od podstaw. Pomysł zmiany lokalizacji zaakceptowały także władze Nowej Dęby. - Jest już kilka propozycji miejsc, gdzie mógłby stanąć komisariat - dodaje Wacław Wróbel. - Jeśli trzy podmioty złączą siły, to jest nadzieja, na budowa ruszy. Oczywiście jest to proces długofalowy, ale od czegoś trzeba zacząć.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo