Stalowa Wola > Strajk w Zakładzie Miejskiej Komunikacji

  Stalowa Wola > Strajk w Zakładzie Miejskiej Komunikacji

  ebnis

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  Zaostrza się konflikt w Zakładzie Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Stalowej Woli. Pod koniec ubiegłego tygodnia przedstawiciele Zakładowych Związków poinformowali dyrekcję, że rozpoczynają akcję protestacyjną. W piątek oflagowali siedzibę firmy i miejskie autobusy.

  Od grudnia ubiegłego roku załoga jest w sporze zbiorowym z dyrekcją. W styczniu tego roku w zakładzie odbyło się referendum, w którym 62 na 82 wszystkich zatrudnionych opowiedziało się za podwyżką zasadniczych płac, zmianą warunków pracy i możliwością rozpoczęcia strajku.

  Związkowcy domagają się miedzy innymi 500 złotych podwyżki netto do płacy zasadniczej każdego pracownika. Chcą również zmian w naliczaniu płac. Obecny taryfikator zdaniem związkowców dyskryminuje wieloletnich pracowników, którzy od tych nowo przyjętych zarabiają nawet ponad 300 złotych mniej.

  Więcej w jutrzejszym "Echu Dnia"

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo