Sandomierz > Święto artystów w dniu wspomnienia...

  Sandomierz > Święto artystów w dniu wspomnienia błogosławionego Fra Angelico

  GOP

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  V Sandomierskie Spotkanie Twórców i Animatorów Kultury odbędzie się w poniedziałek, w dniu wspomnienia błogosławionego Fra Angelico, w Sandomierzu.

  Błogosławiony Fra Angelico został ustanowiony w 1982 roku przez Papieża Jana Pawła II patronem artystów. Ideą obchodów jest docenienie pracy twórców i ich troski o kulturę, szczególnie sakralną, a także integracja środowiska.
  O godzinie 12 w katedrze odprawiona zostanie msza święta w intencji twórców i animatorów kultury. O 13 w Domu Katolickim przy ulicy Mariackiej odbędzie się spotkanie z artystą Markiem Luzarem, projekcja jego filmu "Tryptyk rzymski", inspirowanego twórczością Jana Pawła II oraz prezentacja prac z motywem męki Pańskiej.

  Marek Luzar jest absolwentem Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom uzyskał w 1988 roku w pracowni profesora Stanisława Rodzińskiego. Zajmuje się malarstwem, grafiką, scenografią, fotografią, filmem i animacją. Jest reżyserem filmów animowanych, współrealizatorem programów telewizyjnych, dokumentalistą i reżyserem teatralnym.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo