Nisko > Toora: Wyniki tragiczne, ale kurs ostro w górę

  Nisko > Toora: Wyniki tragiczne, ale kurs ostro w górę

  jap.

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  80 milionów złotych straty netto narastająco miała po czterech kwartałach niżańska Toora, która w walentynki opublikowała swój raport za IV kwartał 2007 roku.

  Aż trudno uwierzyć, że potentat z Niska, którego akcje jeszcze rok temu kosztowały nawet 30 złotych, a dziś są notowane w okolicach 2 złotych, miał jeszcze rok temu o tej porze 11 milionów złotych netto zysku. W tym roku zysk przemienił się w gigantyczną stratę. W tym samym czasie przychody spółki również zniżkowały. W roku 2006 wyniosły bowiem 295 milionów złotych, zaś w 2007 246 milionów złotych.

  Jakby tego było mało, niżańska Toora jest wstrząsana kolejnymi roszadami personalnymi. Na drugi po ogłoszeniu raportu za IV kwartał z członkostwa w radzie nadzorczej spółki zrezygnowali Włodzimierz Bogucki oraz Robert Kitłowski, którzy za powód własnej rezygnacji podają niemożność porozumienia się z syndykiem masy upadłościowej spółki.

  Co ciekawe, rynek, a chyba głównie gracze spekulacyjni, nic sobie z tych wszystkich zawirowań nie robią, bo kurs Toory idzie jak burza w górę. Tylko w piątek akcje podrożały o ponad 11 procent.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo