Kolbuszowa > Budżet jest już uchwalony

  Kolbuszowa > Budżet jest już uchwalony

  PISZ

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Podczas sesji Rady Miasta w Kolbuszowej radni uchwalili budżet gminy Kolbuszowa na 2008 rok. Tegoroczne dochody gminy wyniosą 48 371 560 złotych, a na wydatki zaplanowano 54 464 816 złotych.

  Najwięcej pieniędzy z budżetu gminy, ponad 36 procent z całego, pochłonie oświata i wychowanie. Szkolnictwo w gminie Kolbuszowa to wydatek sięgający 19 milionów 789 tysięcy złotych. Nieco mniej gospodarze Kolbuszowej wydadzą na pomoc społeczną - będzie to 11 milionów 383 tysiące złotych. Na trzecim miejscu pod względem wydatków znalazła się gospodarka komunalna oraz ochrona środowiska.

  Na wydatki bieżące i inwestycje z nią związane pójdzie w 2008 roku 7 milionów 875 tysięcy złotych. 3 miliony 761 tysięcy złotych zaplanowano na administrację publiczną. Sporo pieniędzy bo aż 3 miliony 207 tysięcy złotych zarezerwowano dla sportu i rekreacji. Ponad 2 miliony zaplanowano na pokrycie kosztów związanych z transportem i łącznością. Na kulturę i ochronę dziedzictwa narodowego pójdzie w tym roku z budżetu gminy 1 milion 854 tysięcy złotych.

  - Uważam, że budżet odpowiada w większości na potrzeby rozwoju naszej gminy - twierdzi Jan Zuba Burmistrz Kolbuszowej.

  Największy kawałek z budżetowego tortu przypada oświacie. Z budżetu państwa na konto gminy w celu pokrycia wydatków związanych z oświata i wychowaniem wpływa nieco ponad 13 milionów 800 tysięcy złotych, a potrzebnych jest niecałe 20 milionów. Na takie wydatki składają się przed wszystkim wydatki bieżące w szkołach podstawowych i gimnazjach (14 mln) oraz w przedszkolach (2 mln), dowóz uczniów (500 tys. zł.), pokrycie kosztów związanych z funkcjonowaniem Zespołu Oświatowego (590 tys.) Gmina dotuje również Państwową Szkolę Muzyczną, płaci za szkolenia nauczycieli oraz pokrywa część kosztów związanych z utrzymaniem i prowadzeniem stołówek szkolnych.

  W 2008 roku zaplanowano również budowę Sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Kolbuszowej Górnej. W budżecie znalazły się też pieniądze na opracowanie dokumentacji związanej z budową boiska sportowego w Szkole Podstawowej w Kupnie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo