Stalowa Wola > Prezydent zagroził, że zlikwiduje miejską...

  Stalowa Wola > Prezydent zagroził, że zlikwiduje miejską komunikację

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Od piątku autobusy miejskiej komunikacji samochodowej w Stalowej Woli jeżdżą z flagami i napisami "akcja protestacyjna". Kierowcy i pracownicy zakładu domagają się podwyżek pensji o 500 zł brutto.

  Tymczasem kondycja zakładu jest tak fatalna, że spółka ledwo wiąże koniec z końcem. Jest dofinansowywana przez miasto, a w miejskiej kasie nie ma forsy na podwyżki dla pracowników Zakładu Miejskiej Komunikacji Samochodowej. Pracownicy imają się różnych sposób, żeby przypomnieć o swoich postulatach. Między innymi biorą zwolnienia chorobowe.

  Dziś rzecznik prasowy prezydenta Bartosz Kopyto przekazał nam stanowisko władz miasta w sprawie protestu:

  - Stanowisko w tej sprawie jest klarowne i, jak sądzę, nieprzejednane. Nie ma o czym rozmawiać! ZMKS jest koszmarnie zadłużony, zaś utrudnianie pracy firmie, której dyrektor podjął się realizacji trudnego planu naprawczego, jest niemądre. Jeśli obecna sytuacja się utrzyma, miasto zlikwiduje ZMKS i podpisze umowy na transport z prywatnymi przewoźnikami.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo