Stalowa Wola > W hucie trwają rozmowy związkowców z zarządem...

  Stalowa Wola > W hucie trwają rozmowy związkowców z zarządem spółki

  Zdzisław SUROWANIEC

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Od tygodnia trwają rozmowy w Hucie Stalowa Wola na temat podwyżek płac. Związkowcy domagają się wzrostu wynagrodzenia o trzysta złotych, zarząd przekonuje nie ma na to pieniędzy.

  - Trzysta złotych to tylko rekompensata za wzrost cen żywności i kosztów utrzymania - przekonuje przewodniczący międzyzakładowej "Solidarności" Henryk Szostak. Jednak spółka jest po bolesnych przejściach. Ledwie uniknęła upadłości, spłaca zobowiązania i dopiero od ubiegłego roku przynosi niewielki zysk.

  - Zarząd przelicza na jakie ustępstwa finansowe może pójść ze związkowcami, którzy najwyraźniej usztywnili swoje stanowisko - powiedział nam rzecznik prasowy Huty Stalowa Wola Zbigniew Nita. Kolejne rozmowy z udziałem mediatorów wyznaczonych przez wojewodę podkarpackiego odbędą się jutro.

  Komitet protestacyjny, w skład którego wchodzi pięć central związkowych, domaga się podwyżek także dla związanych z huta spółek - Zakładu Zespołów Mechanicznych oraz Zakładu Zespołów Napędowych. Jak nam powiedział Zbigniew Nita, zarząd Zakładu Zespołów Mechanicznych stwierdził, że spółki nie stać na żadne podwyżki i alternatywa jest upadłość. Prezes Zakładów Zespołów Napędowych obserwuje jaki ruch wykona zarząd huty i dopiero kiedy wyjaśni się sytuacja w spółce-matce, podejmie decyzje.

  W Hucie Stalowa Wola ogłoszone jest pogotowie strajkowe. Oflagowane są bramy wjazdowe, budynki i siedziby władz związkowych. Podczas referendum strajkowego 98 procent głosujących opowiedziało się za protestem. Prawdopodobnie dojdzie do niego jeśli trwające obecnie rozmowy zakończą się fiaskiem.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo